Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Sprzątanie > Sprzątanie łazienki > Jak czyścić płytki ceramiczne?
Jak czyścić płytki ceramiczne?

Jak czyścić płytki ceramiczne?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 2.2/5 (274 ocen)
Oceń 
Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak dobrze wyczyścić kafelki. Środki do kupienia w sklepach są zazwyczaj dość drogie, ale niestety nie zawsze skuteczne. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak wyczyścić kafelki, by były lśniące bez użycia detergentów.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Ocet, Mydło, Soda oczyszczona, Emulsja do polerowania płytek lub wosk do karoserii, Amoniak lub proszek do pieczenia, Szczoteczka do zębów, Roztwór soli amoniakalnej, Ircha lub gazeta
1
Przed przystąpieniem do pracy najlepiej odkręcić na kilka minut prysznic i puścić możliwie jak najbardziej gorącą wodę. Wytworzy się wówczas znaczna ilość pary wodnej, dzięki której łatwiej będzie nam usunąć brud.
2
Plamy na kafelkach, nawet te trudne do usunięcia, bez problemu wyczyścisz przy użyciu octu. Po plamach nie zostanie ani śladu, a płytki będą lśniące. Kafelki możesz zmyć także wodą z dodatkiem mydła i sody oczyszczonej. Pamiętaj, by zmywać od dołu do góry, a spłukiwać ciepłą wodą, polewając obficie od góry do dołu.
3
Jeśli chcesz, by twoje kafelki były odporne na wilgoć i tworzenie się kamienia, natrzyj je po umyciu i wysuszeniu specjalną emulsją do polerowania płytek ceramicznych. Pozostaw ją na kilka chwil na glazurze, a potem, zanim całkowicie zaschnie, wypoleruj kafelki miękką szmatką. Równie skuteczny jest wosk do pielęgnacji karoserii samochodu – postępuj z nim tak samo jak w przypadku emulsji do płytek. Nasza łazienka będzie błyszcząca, a plamy po wodzie będą łatwe do usunięcia i nie będą już dla nas problemem.
4
Fugi miedzy kafelkami, w których zbiera się brud i wyglądają nieestetycznie, możesz wyczyścić i wybielić przy pomocy roztworu amoniaku. Weź zużytą szczoteczkę do zębów, zanurz w roztworze amoniaku i potrzyj fugi. Gdy będą już czyste, spłucz obficie wodą. Zamiast szczoteczki możesz użyć także zwilżonej szmatki, a zamiast amoniaku proszku do pieczenia.
5
czyszczenie płytek ceramicznych w łazience
Jeśli twoje kafelki są nieco zmatowiałe, potrzyj je gazetą lub irchą zwilżoną amoniakiem lub roztworem soli amoniakalnej – przywrócisz im połysk.
Jak usunąć zapach moczu?
Jak usunąć plamy?
Jak usunąć pleśń?
Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?
Przeczytaj teraz: Darmowe projekty wnętrz
 2.2/5 (274 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
fado - 2011-10-27
jak wyczyścić płytki takie błyszczące mam takie w łazience ?
To zupełnie naturalne, że dla niektórych uczniów szkoła jest nudna, bezbarwna, stresująca lub pozornie bezwartościowa....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Wysprzątanie łazienki na błysk to nie lada wyzwanie dla wielu z nas. To potrafi tylko perfekcyjna pani domu – ale każda...
Jak sprzątać łazienkę?
Wysprzątanie łazienki na błysk to nie lada wyzwanie dla wielu z nas. To potrafi tylko...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub