Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Sprzątanie > Sprzątanie łazienki > Jak czyścić płytki ceramiczne?
Jak czyścić płytki ceramiczne?

Jak czyścić płytki ceramiczne?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 2.1/5 (273 ocen)
Oceń 
Z pewnością każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak dobrze wyczyścić kafelki. Środki do kupienia w sklepach są zazwyczaj dość drogie, ale niestety nie zawsze skuteczne. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak wyczyścić kafelki, by były lśniące bez użycia detergentów.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Ocet, Mydło, Soda oczyszczona, Emulsja do polerowania płytek lub wosk do karoserii, Amoniak lub proszek do pieczenia, Szczoteczka do zębów, Roztwór soli amoniakalnej, Ircha lub gazeta
1
Przed przystąpieniem do pracy najlepiej odkręcić na kilka minut prysznic i puścić możliwie jak najbardziej gorącą wodę. Wytworzy się wówczas znaczna ilość pary wodnej, dzięki której łatwiej będzie nam usunąć brud.
2
Plamy na kafelkach, nawet te trudne do usunięcia, bez problemu wyczyścisz przy użyciu octu. Po plamach nie zostanie ani śladu, a płytki będą lśniące. Kafelki możesz zmyć także wodą z dodatkiem mydła i sody oczyszczonej. Pamiętaj, by zmywać od dołu do góry, a spłukiwać ciepłą wodą, polewając obficie od góry do dołu.
3
Jeśli chcesz, by twoje kafelki były odporne na wilgoć i tworzenie się kamienia, natrzyj je po umyciu i wysuszeniu specjalną emulsją do polerowania płytek ceramicznych. Pozostaw ją na kilka chwil na glazurze, a potem, zanim całkowicie zaschnie, wypoleruj kafelki miękką szmatką. Równie skuteczny jest wosk do pielęgnacji karoserii samochodu – postępuj z nim tak samo jak w przypadku emulsji do płytek. Nasza łazienka będzie błyszcząca, a plamy po wodzie będą łatwe do usunięcia i nie będą już dla nas problemem.
4
Fugi miedzy kafelkami, w których zbiera się brud i wyglądają nieestetycznie, możesz wyczyścić i wybielić przy pomocy roztworu amoniaku. Weź zużytą szczoteczkę do zębów, zanurz w roztworze amoniaku i potrzyj fugi. Gdy będą już czyste, spłucz obficie wodą. Zamiast szczoteczki możesz użyć także zwilżonej szmatki, a zamiast amoniaku proszku do pieczenia.
5
czyszczenie płytek ceramicznych w łazience
Jeśli twoje kafelki są nieco zmatowiałe, potrzyj je gazetą lub irchą zwilżoną amoniakiem lub roztworem soli amoniakalnej – przywrócisz im połysk.
Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?
Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?
Jak czyścić srebro?
Jak usunąć żółte plamy z potu?
 2.1/5 (273 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
fado - 2011-10-27
jak wyczyścić płytki takie błyszczące mam takie w łazience ?
Jeśli szukasz świetnego sposobu, aby odnowić swój styl, wypróbuj wzór arbuza na paznokciach, ponieważ ten nowoczesny i...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Położenie płytek na ścianie może dodać ostatnich szlifów wykończeniowych danemu pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane...
Jak kłaść płytki?
Położenie płytek na ścianie może dodać ostatnich szlifów wykończeniowych danemu...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub