Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Naprawy Domowe i Remonty > Malowanie > Jak łączyć kolory?

Jak łączyć kolory?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.2/5 (34 ocen)
Oceń 
Łączenie kolorów jest jedną z najważniejszych części teorii kolorów i ich projektowania. Umiejętność ta sprowadza się do osobistej oceny i tego, jak patrzysz na kolory. Istnieją jednak pewne wytyczne, które mogą być wykorzystywane do łączenia kolorów. Połączenia te będą interesujące i przyjemne dla oka.
1

Ile kolorów?


Trudno jest podać dokładną odpowiedź na to pytanie. Ale ogólnie można powiedzieć, że ryzyko związane z korzystaniem z większej ilości kolorów jest większe, niż w przypadku łączenia ich mniejszej ilości. Zbyt wiele kolorów sprawi, że strony będą wyglądały na przepełnione i obserwatorowi trudno będzie znaleźć pożądaną informację. Jest to także bardzo męczące dla oczu. Jednakże, jeśli użyjemy zbyt mało kolorów strony mogą być postrzegane jako nudne. Jednak jeśli zrobimy to umiejętnie, wcale nie musi tak być.

2
Jedną z powszechnie stosowanych w tym przypadku reguł jest użycie trzech kolorów:

• Podstawowy kolor – jest to główny kolor na danej stronie. Będzie on zajmował większość obszaru i będzie stanowił podstawę projektu, jako całości.

• Drugoplanowy kolor – jest to drugi kolor na stronie i zwykle współgra z kolorem podstawowym. Zazwyczaj jest to kolor bardzo zbliżony do podstawowego.

• Wyróżniający się kolor – jest to kolor używany zazwyczaj do podkreślenia niektórych części strony. Zwykle jest to kolor kontrastujący z kolorem podstawowym oraz drugorzędnym i powinien być stosowany z umiarem.
Jak udrożnić rury sodą oczyszczoną?
Jak przygotować pokój do malowania?
Jak udrożnić rury?
Jak kłaść panele podłogowe?
strona 1 z 3następna >
Przeczytaj teraz: Jak malować sufit?
 3.2/5 (34 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
lili - 2013-03-01
Ja przy malowaniu korzystam z porad producenta. Śnieżka na stronie z kolorami podaje kolory uzupełniające i kontrastowe. Zawsze pięknie wszystko ze sobą współgra.
pela - 2011-11-01
sory ale nic niepomaga potrzebne tylko kolory;niebieski,czerwony,fioletowy,żółty, zielony,pomarańczowy...
Andrzejki to szczególne święto. Warto więc przygotować specjalne dekoracje na ten wyjątkowy wieczór. Różne „cygańskie”...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Malowanie płytek ceramicznych nie jest czymś niemożliwym. Jeśli nie masz czasu, funduszy lub nerwów na totalną demolkę...
Jak malować płytki ceramiczne?
Malowanie płytek ceramicznych nie jest czymś niemożliwym...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub