Tutaj jesteś: Zdrowie > Choroby i Leczenie > Przeziębienia i Grypa > Jak zwalczyć gorączkę domowymi sposobami?
Jak zwalczyć gorączkę domowymi sposobami?

Jak zwalczyć gorączkę domowymi sposobami?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 2.8/5 (374 ocen)
Oceń 
Gorączka to podwyższenie temperatury ciała. Występuje ona, gdy nasz organizm stara się zwalczyć infekcję wywołaną przez bakterie. Jest to reakcja naturalna. Nasz układ immunologiczny automatycznie podwyższa temperaturę naszego ciała, ponieważ bakterie wywołujące choroby nie potrafią przetrwać w wysokich temperaturach. Dlatego też niska gorączka może być dobra dla naszego zdrowia. Jednak gdy temperatura jest zbyt wysoka, mogą pojawić się problemy.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Przewiewne ubrania, Chłodne okłady, Chłodna kąpiel, Czas na pielęgnowanie pacjenta
1
Wysoka gorączka, szczególnie u dzieci, może być bardzo niepokojąca. Istnieje jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, by obniżyć i zwalczyć zbyt wysoką gorączkę. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci nauczyć się, jak radzić sobie ze zbyt wysoka temperaturą wykorzystując naturalne metody.
2

Nie panikuj!


Przede wszystkim nie wpadaj w panikę. W większości przypadków, zarówno u dorosłych jak i u dzieci, wystąpienie gorączki oznacza, że nasz organizm robi to, co powinien – broni się przed infekcją. Jeśli zaczniesz panikować, dziecko z pewnością to zauważy. Panika w tej sytuacji nie pomoże i z pewnością nie przyczyni się do obniżenia gorączki. Spróbuj zachować spokój i natychmiast zadzwoń do lekarza rodzinnego lub na pogotowie. Jeśli gorączka jest zbyt wysoka, będzie to konieczne. Zanim jednak skorzystasz z porady lekarza, możesz spróbować obniżyć gorączkę domowymi sposobami.

3

DotykDotyk jest bardzo ważny. Zacznij wierzyć w to, że nasz układ odpornościowy jest zdolny do walki z wszelkimi infekcjami. Przytul, obejmij i łagodnie masuj chorą osobę, tak często jak tylko dasz radę. Bliskość rodziców lub innych, bliskich osób jest szczególnie ważna dla dzieci, może bowiem zdziałać cuda. Nie zapominaj, że psychika odgrywa ogromną rolę w leczeniu chorób. Jeśli będziesz pocieszać, często przytulać i dotykać swoje dziecko, z pewnością poczuje się ono kochane i bezpieczne. Pomoże to zapewnić spokój, którego organizm potrzebuje, by szybciej zwalczyć infekcję.

Domowe sposoby na migdałki
Jak leczyć zapalenie ucha?
Jak radzić sobie z bólem gardła?
Domowe sposoby na zatrucie pokarmowe
Wskazówki
  • W żadnym wypadku nie wpadaj w panikę.
  • Zanim zwrócisz się o pomoc do lekarza, zaufaj własnej intuicji i zacznij działać.
  • Jeśli pacjent ma omamy lub halucynacje, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.
  • Jeśli gorączka się utrzymuje, idź do apteki po środki na gorączkę dla dzieci w formie czopków lub syropu. Farmaceuta z pewnością pomoże ci w wyborze.
strona 1 z 3następna >
 2.8/5 (374 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (3)

Nie będzie widoczny na stronie
 
daria16rog - 2013-03-04
Ważne rady jednak teraz te choroby są tak nie bezpieczne, że ciężko jest zbić nimi gorączkę. Nawet czopkami miałam ostatnio problem zbić dziecku gorączkę.
Minkaa14 - 2013-02-05
Wszystkie te sposoby są radykalne. Ale warto po nie sięgać gdy w domu nie ma tabletki lub nie chcemy się uzależniać. Ostatnim razem jak miałam gorączkę to mama mi kazała dużo pić. Miałam no sobie wtedy tylko koszule nocna i bieliznę. I faktycznie te domowe sposoby naprawdę . Pozdrawiam.
zdzihu - 2010-12-28
ale jaja
Dofinansowanie przysługuje rodzicom, których dzieci rozpoczynają naukę w klasach I-III oraz V szkoły podstawowej,...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Wielu z nas, gdy tylko widzi na termometrze chociażby stan podgorączkowy, od razu sięga po specyfiki z apteki, by jak...
Czy gorączkę należy zbijać?
Wielu z nas, gdy tylko widzi na termometrze chociażby...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub