Tutaj jesteś: Święta i Uroczystości > Wielkanoc > Dekoracje Wielkanocne > Jak udekorować dom na Wielkanoc?
Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4.4/5 (8 ocen)
Oceń 
Wielkanoc to wspaniałe, ciepłe, domowe i bardzo wiosenne święto. Istnieje wiele sposobów na to jak udekorować dom na Wielkanoc, a świąteczne ozdoby są bardzo zróżnicowane i mogą służyć jako element dekoracji wnętrza, zarówno z sezonie świątecznym, jak i na co dzień. Na przykład śliczna kolorowa zastawa stołowa i wazon pełen kwiatów są idealną ozdobą domu w sezonie wiosennym, ale przyczynią się także do stworzenia wielkanocnego klimatu.
1
dekoracje wielkanocne - krok 1
Atrybutami świąt wielkanocnych są króliczki, pisanki i kwiaty. Pierwszą rzeczą, jaką możesz wykonać w ramach świątecznego dekorowania domu, jest wyciągnięcie kolorowej zastawy i innych akcesoriów tego typu, jak np. obrus czy zasłony. Doda to wiosennego powiewu w Twoim domu. Jeżeli nie masz wielkanocnych króliczków, możesz z powodzeniem kupić je w swoim sklepie z domowymi ozdobami. Takie króliczki, w połączeniu z talerzem albo koszyczkiem pełnym kolorowych jajek, mogą służyć jako piękna, świąteczna ozdoba stołowa.
2
dekoracje wielkanocne - krok 2
Jeżeli chcesz bardziej rozbudowanych dekoracji świątecznych w swoim domu, możesz zrobić wieniec, który powiesisz na drzwiach albo na kominku. Do wieńca możesz przyczepić świeże lub suche kwiaty, kolorowe jajka-wydmuszki albo małe gałązki. Wstążki, klej i pasma materiału pomogą Ci przymocować ozdoby do wieńca i sprawią, że wszystko będzie się dobrze trzymać.

Weź kilka gałązek i zwiń je w pierścień, następnie użyj wstążek i kawałków materiału do ozdoby, a za pomocą kleju przyczep w różnych miejscach kolorowe jajka wydmuszki. Dodaj trochę kwiatów i voila, Twój świąteczny wieniec jest gotowy. Aby wykonać jajka-wydmuszki, musisz zrobić malutką dziurkę w skorupce jajka i pozwolić, żeby białko i żółtko wyciekło do miski. Zafarbuj skorupki jajek w specjalnej farbie albo pomaluj je, skoro i tak nie będziesz ich jeść.
Jak zrobić kurczaczki z jajek styropianowych?
Jak zrobić dekorację wielkanocną – zajączek?
Jak zrobić pisanki ze skorupek?
Jak zrobić wielkanocnego zajączka pacynkę z filcu?
Wskazówki
  • Wielkanoc daje również możliwość udekorowania domu z zewnątrz. Ale jeżeli nie masz ochoty ozdabiać swojego trawnika sztucznymi kolorowymi jajkami albo ślicznymi króliczkami, możesz po prostu go posprzątać ze zbędnych pozostałości po zimie i posadzić w ogródku trochę świeżych kwiatów. Wesołej Wielkanocy!
strona 1 z 2następna >
 4.4/5 (8 ocen)
Oceń 

  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
daria16rog - 2013-03-18
Kwiaty to chyba najlepsza i najprzyjemniejsza dekoracja w domu.
Myślisz, że o Wielkanocy wiesz wszystko? Najprawdopodobniej się mylisz. Istnieje wiele różnych zwyczajów i tradycji...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Aby zaznaczyć, że nadszedł czas świąteczny, można zrobić wiosenny, świąteczny wianek na drzwi.  Wielkanoc to czas,...
Jak zrobić wielkanocny wianek?
Aby zaznaczyć, że nadszedł czas świąteczny, można...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub