Tutaj jesteś: Dom i Ogród > Sprzątanie > Mycie okien > Jak myć szyby matowe?
Jak myć szyby matowe?

Jak myć szyby matowe?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.2/5 (6 ocen)
Oceń 
Jest jedna zasadnicza różnica pomiędzy normalnym szkłem, a szkłem matowym. Normalne szyby są płaskie i transparentne oraz lśniące, podczas gdy szyby matowe są półprzezroczyste i mają rowki. Możesz myć matowe szyby w taki sam sposób jak normalne szyby, ale wtedy rowki znajdujące się na matowym szkle mogą ulec zabrudzeniu, a wtedy koniecznym stanie się wycieranie brudu za pomocą szorstkiej gąbki. Kolejną wadą matowego szkła jest fakt, że może ono bardzo łatwo zostać uszkodzone przez przedmioty zrobione z metalu. Dlatego, aby usunąć plamy musisz używać na zmianę mokrego i suchego papieru ściernego.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Gumowe albo lateksowe rękawice, Środek do czyszczenia szkła, Gazeta albo papierowe ręczniki, Suchy i mokry papier ścierny, Szorstka gąbka, Środek do czyszczenia okien, Szmatka nie pozostawiająca włókien
1
Załóż rękawiczki.

Bardzo ważne jest założenie rękawiczek zanim rozpoczniesz mycie matowych szyb. Po pierwsze, jako środek bezpieczeństwa chroniący Twoje dłonie, ale również dlatego, żeby nie pozostawiać niewidocznych odcisków palców na dopiero co wymytej szybie.
2
Spryskiwanie i wycieranie szyb.

Po założeniu rękawiczek, musisz spryskać szyby środkiem do mycia szkła, a następnie pocierać szybę za pomocą gazety albo papierowych ręczników, wykonując okrągłe ruchy. Stare gazety są znane z tego, że doskonale czyszczą i pozostawiają szyby lśniące. Jeżeli szkło jest bardzo zabrudzone, musisz użyć także szorstkiej gąbki.
3
Ostrożnie używaj szorstkiej gąbki.

Miej świadomość, że matowe szło jest znacznie trudniejsze do wyczyszczenia, niż zwykła szyba z powodu chemicznego procesu matowienia. Jeżeli Twoja szyba jest zamontowana w drewnianej ramie, bądź bardzo ostrożna używając szorstkiej gąbki i staraj się, aby nie zarysować gąbką drewna i nie zdrapać z niego farby.
Jak sprzątać mieszkanie?
Jak prać firanki w pralce?
Jak dobrze umyć okna?
Jak zachować porządek w domu?
Wskazówki
  • Hartowane szkło, występuje głównie w oknach łazienkowych i kabinach prysznicowych, a to dlatego, że kiedy światło pada na taką szybę, ta odbija światło w różnych kierunkach, przez co widok po drugiej strony szyby staje się rozmazany. Normalne szkło staje się matowe w wyniku piaskowania i trawienia go kwasem i innymi agresywnymi chemikaliami.
strona 1 z 2następna >
 3.2/5 (6 ocen)
Oceń 
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
To zupełnie naturalne, że dla niektórych uczniów szkoła jest nudna, bezbarwna, stresująca lub pozornie bezwartościowa....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
<p>Koronkowe firanki wyglądają zawsze elegancko czy wieszasz je pod zasłonami, czy pod draperią czy same jako...
Jak prać firanki w pralce?
Koronkowe firanki wyglądają zawsze elegancko czy wieszasz je pod zasłonami, czy pod...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub